Як вибирати вино ? Практичні поради для “чайників”

332724-svetik

Бувають моменти у житті, коли треба вибрати вино, але, стоячи у магазині перед величезними стелажами з сотнями позицій, можна розгубитися. Звісно, якщо мовиться не про спеціалізований shop, де є з ким порадитися. Треба хоч трішки розібратися в тематиці. Вино може чудово підкреслити страву, так і повністю зруйнувати її. Однак, мало де так приємно “вчитися”, як у сфері вина :)

Загалом, можна поділити вина на білі, червоні і рожеві (які зараз дуже модерні). Звісно, є маса інших видів, але для початку, думаю, цього досить. Також розділяю на вина “для себе”, які ми п’ємо у спокої, читаючи книжку, наприклад. Такі вина м’які, не кислі, можливо, з нотами темних ягід. А ще є вина “для компанії”, які ми п’ємо з друзями чи коханою людиною під час трапези. Вони можуть мати ясно показну кислинку і таніни, які добре гармонують із їжею.

Класичне правило “червоне – до м’яса, а біле – до риби”, в принципі, діє. Винятком є хіба інтенсивні білі та ніжні червоні.

Хочу найперше наголосити на тому, що, на мою думку, не існує догматичних правил. Все, що Вам смакує, – це правильний вибір. Навіть якщо у сомельє піде мороз по шкірі, почувши Ваш вибір. Це не важливо. Питання з ціною трішки інше. По-моєму, вино не може вартувати менше 4 євро. Це так, як продавати італійське джелато по 3 грн за кульку. Ясно, що там ні молока, ні фруктів не буде. Те ж саме і тут. Дешеві “вина” зроблені на “виноматеріалах”, “концентратах” та купі інших субпродуктів виноробства. Отож, краще купуйте рідше, але щось путнє. Я б сказав, що добре вино завжди підійде до вечері. Просто, можливо, є якесь інше, яке підійде краще ;) Але так, як ми початківці, думаю, всім буде добре.

Треба зрозуміти логіку підбору вина до страви. Якщо ми маємо ніжну рибку і подамо до того міцне червоне вино, рибку ми вже не відчуємо. А якщо запечемо ягня з травами, то біле буде смакувати, як вода.

Самі страви можна поділити на 5 видів: солені, солодкі, кислі, терпкі, гострі. Лишається тепер знайти, яке вино до якої страви. З практики можу Вам сказати таке:

– Солодкувате з терпким:  до дикого м’яса з журавлинним соусом пасують червоні з танінами. Наприклад, Bordeaux із південної Франції.
– Кислинка із жирним: червоний Chianti до французької чи італійської салямі смакує чудово, а Рислинг покращить смак сметанкового соусу.
– Солодке з гострим: напівсухе біле дуже добре до пікантної східної кухні.
– Гриль і витримка у бочці: м’ясо, яке інтенсивно смажилося, (стейки і т. д.) або з грилю любить витримані червоні.
– Мінеральність та сіль: сухе біле, рожеве або зелене вино підійде до практично будь-якої рибної страви.
– Солодке з соленим: наприклад, Рислинг із інтенсивним сиром.

Що не треба змішувати:

– Кисле з гострим: сухе біле вино зробить пікантну китайську страву ще гострішою і жахливо кислою.

– Кисле з терпким: Sauvignon Blanc з артишоками буде смакувати дуже металічно і гіркувато. Такий же результат у оберненому випадку. Наприклад: курка з лимоном у поєднані з інтенсивним червоним.

– Кисле з кислим: нічого доброго Ви вже не відчуєте при поєднані кисленького білого/зеленого із салатом, заправленим лимоном.

Але це все теорія. Єдина справжня помилка, яку Ви можете допустити – це не пробувати. Вино відкриє Вам двері у чарівний світ ароматів, де будете дивуватися, як колись без нього жили… І пам’ятайте: смакувати – не означає пити :)

 

 

Позначено , ,