Site icon streetfood.in.ua

Crab’s Burger, Львів
(нове меню)

Crab’s Burger, Львів (нове меню)

Наша попередня стаття про Crab’s Burger – одна з найпопулярніших на сайті. Це не дивно, бо коли нас запросили півроку тому на відкриття, ми були повні позитивних емоцій, як її писали. Розкішна локація на Валовій. Симпатичний дизайн із «живими стінами», натуральним деревом, відкритими світлими просторами. Надзвичайно добре вишколений і привітний персонал. А головне – оригінальне меню за адекватні ціни, у якому багато позицій були абсолютно новими для Львова.

 

І нас знову запросив Діма Борисов. Цього разу презентували нове морське меню. Із цієї нагоди привезли цілого охолодженого тунця yellow fin, який важив добру півсотню кілограмів. Цей красивий монстр був гарно представлений на горі льоду і чекав вже на нас разом із Борисовим та його командою. За столом вже також були Львівські ЗМІ, причому акцент саме на фуд-блогерах, що знову-таки свідчить про сучасний менеджмент Crab’s Burger.

Вечір одразу був позитивно заряджений не тільки завдяки привітним людям, але, насамперед, завдяки вродженому шоу-мену та кулінару від душі – Дімі Борисову. Разом із бренд-шефом Crab’s Burger Далибором Миленкевичем він нам розказав про нове меню та плани на Crab’s Burger під час того, як розробляли тунця. Стало помітно, що Далибор робить це не вперше. Паралельно розказував які частини вважаються преміальними, і чому японці, відрізавши голову, ставлять її біля тіла (з поваги до тварини). Діма і Далибор спеціально їхали у Лондон навчитися цього ремесла і розповіли, що, на відміну від України, в Англії з таким ефектним дійством є вагомі проблеми. Англійське законодавство вимагає розроблену рибу шоково заморозити на 24 години, перш ніж подавати її. Після того ще піде 3-4 дні на розмороження, яке треба провести в холодильнику. Враховуючи, наскільки складно налагодити доставку такого екземпляру, я тішуся, що ми в Україні і змогли скуштувати його максимально свіжим :)

Під час дійства нам презентували і страви з нового меню. Окрім сашімі із (по-моєму) кращої риби, яку у Львові можна знайти, з’явилися так звані Темарі Суші (я їх називаю «лінивими», бо роблю, коли мені лінь крутити роли ;)). Це різновид нігірі суші у вигляді кульки рису з рибним топінгом. У порції п’ять різних видів та гарно збалансований соус, у якому відчутні нотки сезамової олії. Темарі всі по-своєму красиво прикрашені і смачні. Звісно, за бажанням можна замовити і всі одного виду.

Приємно було почути, що й над ціновою політикою задумалися. Більшість позицій із нового меню обійдуться Вам у менше, ніж 100 грн. Тобто такий асорті темарі коштує так, як подібні позиції у популярних суші-барах. Однак, подача та смакові властивості на порядок вищі за більшість у львівських закладах.

З цього не слід робити висновок, що Crab’s Burger перетворюють у суші-бар. Діма Борисов вже давно виразив свою пристрасть до Перуанської кухні, і, перш ніж Ви подумаєте про картоплю і тропічні фрукти, знайте, що Ви вже їхні страви їли неодноразово (я про суші).

При вечері Діма розповів, що суші, які ми знаємо, не мають нічого спільного з тими, що подають у Токіо. Це відносно нова страва, яку приписують японському шефу Nobu Matsuhisa, який почав адаптувати свої страви під регіональні вподобання під час свого перебування в Ліма (Перу). Він зробив їх більш колоритними і комбінував із інтенсивними ароматами. На сьогоднішні він знаменитість і працює в основному у Штатах. Такі позиції, як Каліфорнійський рол із гарнірами, це точно не на японський смак. У Японії суші-шефа вважають художником, який подає гостям ідеально збалансовані делікатеси. Додати до такого васабі – це як купити картину Picasso і трішки домалювати на свій смак.

В Crab’s Burger пробують тепер надати львівській суші-сцені трішки більше автентичності, і це, можливо, тільки тоді, коли у тебе є першокласні продукти, які не треба перекривати сиром чи майонезом. Думаю, Crab’s – краща локація для такого експерименту, бо з якістю риби тут, певно, ліпше, ніж у великих гуртовнях.

Ще одна нова позиція – Севіче – знову-таки перуанська страва. Це дрібно нарізана сира риба, яку маринують із соком лайму та спеціями.

Звісно, з’явився tuna burger та гарячі страви з риби, більшість з яких мають східні нотки приготування. Від tuna tataki (коротенько присмажений тунець, тонко нарізаний і поданий, як сашімі) до запеченого філе форелі з ден-місо соусом. На нас і ще чекають багато цікавих нових позицій. Відповідно, як і минулого разу, одразу з’явилося бажання приходити ще і перекуштувати все меню.

Ми ще довгий час говорили з Дімою та командою і, на жаль, почули те, з чим я вже стикався у своєму бізнесі і чую дуже часто – специфіка львівського споживача. Ми унікальні, і то кльово :) Однак, інколи є моменти, де важко іти далі, коли зустрічаєш певну впертість.

Скажімо відверто: у Львові слабо розвинена культура споживання риби і зрозуміло чому: банально не було вибору. Поняття риби асоціюється із крабовими паличками, таранькою, копченою скумбрією, оселедцем із цибулею, фаршированим коропом за святковим столом та маминим хеком у клярі. Правда, останнім часом з’явилися у супермаркетах лосось, дорадо, форель, і стали популярні суші-бари. Але щиро, чи готуємо ми в дома хоча б два рази в тиждень страву з риби? Чи часто замінюємо літом шашлик на стейк із лосося? Я, наприклад, обожнюю рибні страви і стараюся так робити, але і у мене не завжди виходить (запланувати…. та коли вже беруся, то всьо виходить! ;) ).

Щиро кажучи, я завжди думав, що не люблю рибу. Пізніше виявилось, що це звичайна лінь, бо не люблю вибирати кістки. Завдяки тому, що півроку як відкрився Crab’s Burger, до мене дійшло, що, певно, риба таки моє, особливо тунець, який на цьому дійстві був головним героєм. Роздумував я і про те, що раніше мені і не хотілось особливо риби. Певно, основним фактором виступало те, що просто ненавчений на це, мабуть, географічно/ментально. Однак, зараз дуже переглянув своє ставлення і часом побалувати себе свіжими рибними стравами, які дуже часто навіть не зрозумілі пересічним українцям, просто цікаво, смачно і варто. А головне, тепер є де!

Зазвичай, відсутність культури споживання риби аргументують ціною, але форель не дорожча за яловичину, а лосося чи тунця не треба купувати порціями по 300 г на личко, а достатньо 150-200 і доповнити розкішним салатом.

Ні, друзі. На мою думку, річ у тім, що нам пора трішки розширити кулінарні горизонти. Нам природа дарує такий асортимент смаколиків, що гріх їсти тільки курку і картоплю. Така монотонність не тільки не здорова, але й погана для екології. Я безмежно вдячний усім тим людям, які не відкривають сто першу вареничну (з якої, повірте, значно простіше заробити), а ризикують і вкладають свій час та гроші, даючи нам можливість знайти у наших краях свіжого тунця, живі устриці, dry aged beef, крафтове пиво та натуральне морозиво (так. з останнім я про себе ;) ).

В підсумку: Crab’s Burger показав себе ще раз гарним, чистим і оригінальним закладом, який не тільки тримає сервіс на вищому рівні, але й постійно розвиває нашу фуд-сцену. Тут можна сміливо прийти не тільки на бізнес-зустріч (особливо, представникам ІТ-сфери), але й у джинсах із дітьми та коханою. Тут я певний, що всі знайдуть щось для себе, бо де ще у Львові гармонійно вміють поєднати бургер та устриці в одному закладі? ;) Можливо, ціни і не дозволяють це робити щодня, але то й не треба. Заходьте періодично. Ціна насправді вийде не значно вищою, ніж за ковбасу з картоплею у битком забитому підвалі біля ратуші ;) Тому побалуйте себе і любимих періодично, створіть бажання й іншим талановитим людям відкрити у наших краях нові цікаві локації  ;) Рекомендуємо!

 

Офіційна сторінка у facebook

Локація: Львів, вул. Валова, 15

 

 

 

Exit mobile version