Мій батько родом з Франції, де багато іммігрантів з Марокко та інших арабських країн. Відповідно я ще в дитинстві стикнувся з арабською кухнею і їхніми інгредієнтами. Ми часто готували вдома cous-cous royale і тахін. На жаль, в Україні мало хто готує арабські страви, а дуже шкода, бо вони надзвичайно смачні і вміщають багато цікавих інгредієнтів.
У новому епізоді передачі МАНГАЛ ми з Тарасом Гавриком вирішили використати арабську пасту чилі “Гаріса” та суміш спецій ras al hanut. Вона така ж популярна, як, наприклад, карі в Індії, і складається з мускатного горіху, кмину, кориці, анісу, куркуми, коріння ірису, лаванди, різних перців та багато іншого. Як гарнір використовуємо швидкий кус-кус, якого треба просто залити кип’ятком і дати настоятися. Це зробить його ідеальним супроводом до страв, коли нема часу чи бажання довго готувати.
Що треба (на чотири порції)?
Для шашликів:
8 котлет з ягня
суміш спецій ras al hanut
морська сіль
1 ст. л. оливокової олії
1 горнятко крупи кус-кус
1 ст. л. оливкової олії
1 червона цибуля
Для соусу
200 г йогурту
1/2 ч. л. пасти з перцю чилі Гарісса
2 ст. л. оливкової олії
сік 1/2 лимона
Як робити?
Розжарити прибл. 1,5 кг вугілля і створити зону прямого жару (все на одну купу згорнути). На висоті решітки має бути жар температурою такою, аби долоню можна було втримати буквально 2 секунди.
Кус-кус залити 1-1/2 горнятка кип’яченої води, додати скибку солі та оливкової олії, перемішати і накрити. Перед подачею ретельно перемішати виделкою, щоб він був розсипчастий і пухкий.
М’ясо (кімнатної температури) сполоснути і просушити на одноразових кухонних рушниках. Приправити скибкою суміші ras al hanut, сіллю та оливковою олією. Посмажити приблизно 5-6 хв до ступеня просмажки “медіум”. Періодично обертати під час смаження.
Поки смажиться м’ясо, змішати інгредієнти на соус. Цибульку нарізати тоненькими кільцями і змішати із скибкою солі та ras al hanut. Котлети подавати з гарячим кус-кус та соусом і посипати цибулькою.