Site icon streetfood.in.ua

Лінивий хліб (з тіста, яке нетреба місити – No-Knead Bread)
Рецепти Юрка Підсадного НЕ ГОТОВА!

Прочитав цікаву статтю про пекаря Jim Lahey, власника пекарні в Нью-Йорку «Sullivan Street Bakery».

Джим пече хліб традиційним методом – не місить. Каже, що з таким може справитися і шестирічна дитина. Але пекарня дуже популярна, бо, мабуть, усім лінь пекти, тому приходять купувати до нього.

Рецептом хліба пекар поділився у «The New York Times». І це є один із найпопулярніших рецептів газети.

Ось і я вирішив спробувати.

Чесне слово, вдався дійсно люксичний хліб :)

Все, що треба: духовка, термостійкий баняк із кришкою, яка добре закривається, та трішки часу. Тісто місити не треба, але воно вимагає досить багато часу на дозрівання.

До речі, замішування  – сам по собі досить новий метод готування дріжджового тіста. Колись ще у старому Римі, наприклад, коли готували обід для армії, часу ще й місити тісто на хліб просто не було. Тому вони лишали його на деякий час. А тоді просто ділили і пекли.

Насправді тісто і без того гарно справляється. Достатньо трішки перемішати, і далі все робиться самостійно. Виходить дуже цікавий хліб. Найбільш подібний, певно, до класичного італійського: хрумкий ззовні і пухкий всередині. Ідеально підходить як на сандвічі, так і до супів чи соусів, бо чудово втягує рідину.

Що треба?

380 г борошна
1/4 ч. л. сухих дріжджів (рекомендую бренд Dr.Oetcker)
1/2 ч. л. цукру
1/4 ч. л. солі
385 мл води

Як робити?

  1. У великій мисці змішайте борошно, дріжджі, цукор та сіль. Додайте теплу воду і перемішуйте, поки не стане однорідна маса. Не дивуйтеся: тісто буде вологим і липким.
  2. Накрийте миску поліетиленовою плівкою і дайте постояти +\- 12 годин при теплій кімнатній температурі. Ви помітите, що тісто готове, коли його поверхня покриється бульбашками.
  3. Злегка посипте робочу поверхню борошном і покладіть на неї тісто. А потім вже щедро посипте борошном зверху і складіть в один-два рази. Знову накрийте плівкою і дайте постояти приблизно ще 15 хвилин.
  4. Розкладіть чистий кухонний рушник на робочій поверхні. Посипте його та тісто мінімально необхідною кількістю борошна, щоб не прилипало до рук і поверхні. Із тіста сформуйте кульку. Помістіть на рушник, «швом» донизу. Накрийте ще одним рушником і дайте постояти приблизно 2 год. Аж поки тісто не виросте удвічі.
  5. Помістіть тяжкий баняк (в ідеалі чавунний), об’ємом приблизно 3 л, у піч та розігрійте до 230 градусів за Цельсієм (потрібно мінімум 30 хв, щоб і баняк добре нагрівся теж).
  6. За допомогою рушника обережно перемістіть тісто у гарячий баняк. Можливо, буде виглядати неакуратно, але то нормально ? Порухайте баняком трошки, щоб тісто розійшлося по поверхні. Накрийте кришкою і запікайте все 30 хв. Після цього зніміть накривку і продовжуйте запікати ще 15-30 хв до бажаного кольору.
  7. Потім дайте схолонути на решітці.

Підказка: якщо плануєте пекти хліб регулярно, то ви можете приготувати одразу 3-4 порції тіста. Після перших 12 год далі потрібно зберігати його в холодильнику.

Щоб спекти чергову порцію, візьміть тісто і продовжуйте по рецепту із 3 пункту. До речі, через деякий час тісто навіть починає мати більш цікавий смак. Однак, не тримайте його довше, ніж 3-4 дні.

Exit mobile version