Site icon streetfood.in.ua

Ситні сніданки | Рецепти від Юрка Підсадного

Сніданок – найважливіша їжа дня…

Кажуть, що мами так вчать. Моя той момент пропустила :) Хоч і дідо любив по-баварськи накрити стіл свіжими булками та вибором ковбас і сиру так, щоб стіл гнувся. Все ж ми переважно обходилися канапками. То не в докір. Мамі на ранок було досить кави для початку. У мене щось теж дуже апетиту не було і завжди дивувався, як можна їсти великі порції калорійних страв на сніданок? Лікарі стверджують, що це індивідуальна справа, і на силу, звісно, краще не їсти. Може, краще випити щось, типу смузі? Однак, зовсім без сніданку виходити з дому точно небажано, а це справа дисципліни. Кава на порожній шлунок, яку ми п’ємо швидко, поки шукаємо шкарпетки і біжимо на роботу, до добра не доведе. Краще прокинутись раніше і спокійно, корисно почати свій день (не дивіться дурні серіали до пізньої ночі, то прокинутися буде значно легше) ;).

Якщо з питанням самоорганізації я Вам не допоможу, то з ідеями на смачний сніданок, який Вас протримає аж до обіду, проблем нема. Головне, правильна комбінація вітамінів та інших корисних речовин, які зроблять страви поживними, але при тому не буде важкості у шлунку. Надіюся, це буде мотивацією для початку здоровішого способу життя. Про всяк випадок, я додав тут також ідеї для сніданку, який можна взяти з собою…

Маю тільки одне прохання: якщо Ви живете не самі, то не забувайте, що Ваша половинка не сильно втішиться, якщо Ви її шумом витягнете з ліжка і залишите на кухні армагедон, перш ніж втекти на роботу. Повірте слова “сонце, я приготував сніданок” Вас не врятують ;)

 

 

Ягідний смузі

Якщо не звикли снідати зранку, смузі – гарний варіант. Він не тільки легкий для шлунку і швидко готується, але й повен вітамінів, які пригодяться протягом дня. Його також зручно можна пити по дорозі на роботу/навчання. Беріть цей рецепт як основу і змінюйте ягідки на свій смак іншими фруктами…

Що треба на 1 л?
свіжий сік трьох апельсинів.
300 г нейтрального (грецького) йогурту  (10% жиру). Альтернативно – “Активія”.
4 ст. л. сиропу агави (в магазинах здорової їжі, наприклад, “із Села“). Альтернативно – ніжний мед.
300 г змішаних свіжих або заморожених ягід на смак.

Як робити?

Все збити у блендері (прибл. 2-3 хвилин) до однорідної маси без комочків. Хоч і зберігається у холодильнику не менше дня, смузі бажано пити свіженьким.

 

Мюслі з фруктами

То з тих новомодних сніданків? Та ні… То вівсянка “по-модному”, тобто з фруктами, горішками та молочними продуктами. Мюслі вже їдять, скільки світ існує (ну майже ;). І то має добру причину. Тут є все для доброго старту дня, і при цьому не завантажує шлунок. А роботи, як два пальці об асфальт.

Що треба на 2 порції?
2 уп. соняшникового насіння (не солене), чищене і смажене до золотистого кольору
1/2 зрілого манго (прибл. 200 г), порізаного кубиками
1 зрілий банан, порізаний слайсами
2 ст. л. лаймового соку
2 ст. л. меду
300 г нейтрального йогурту (3-4% жиру)
4 ст. л. вівсяних пластівців

Як робити?

Манго та банан змішати з соком лайма. Половину фруктів збити блендером з йогуртом та медом в пюре, а другу притримати. Пюре змішати з пластівцями. Декорувати рештою фруктів і посипати насінням. За бажання ще полити трішки рідким медом.

 

Ситний ранковий кекс

Певно, треба спекти раніше (можливо, на вихідних), щоб не довелося ставати дуже рано. Зате потім 2-3 дні – відрізав шматочок, і готово. Трішки масла, меду чи мармеладу, і вже маєте чудовий поживний сніданок. Головне, це горішки. За бажанням також родзинки, курага та інше. Що більше різного, то краще.

Що треба на один кекс?
1 яйце
250 г борошна
125 мл молока
10 г свіжих дріжджів
40 г цукру
1/2 ч. л. солі
40 г м’якого вершкового масла, порізаного дрібними кусками + 1 столова ложка для змащення форми
150 г змішаних горішків
1 жовток, щоб змастити кекс

Як робити?

В теплому молоці розчинити дріжджі та масло і дати постояти 10 хв у теплому місці. Муку змішати з молочною сумішшю, яйцем, сіллю та цукром. Додати горішки (та сухофрукти за бажанням) і змісити гладке тісто. Його помістити у миску, накрити рушником і дати рости в теплому місці протягом 45 хвилин.

Формочку змастити маслом і злегка посипати борошном. Замісити тісто і помістити у формочку. Декоративно надрізати тісто гострим ножем і змастити збитим жовтком.

У гарячій духовці (180 градусів) на нижній третині запікати 30 хв до золотисто-коричневого кольору. Для тесту уткніть зубочистку всередину і витягніть. Якщо на зубочистці мокре тісто, помістіть ще на 5-10 хв у піч. Якщо сухе, кекс готовий.

Дайте схолонути у формочці. Найкращий кекс, коли ще теплий.

 

Яєчня з духовки з беконом

Хрумкий бекон з яйцем – класична комбінація, яка стане ще кращою зі смаженим багетом на маслі з травами. Може, здасться, що забагато роботи на ранок, але це не так. Виглядає ефектно, робити легко і будете ситі, як мінімум, до обіду. Гарний сюрприз на “перший спільний сніданок” ;) Такого плану подачі також чудово спрацьовують, коли треба діток привчити снідати. Тому воно того варте… А коли треба нагодувати банду з чотирьох і більше чоловік, то це навіть менше роботи, ніж усім смажити омлет чи робити канапки ;)

Що треба на 2 порції?

8 скибочок сирого бекону
4 домашніх яєць
Сіль
перець
Трішки оливкової олії, щоб змастити формочки

Як робити?

Духовку розігріти до 200 градусів. Металеву формочку для мафінів змастити олією. У 4 ємності викласти навхрест бекон і поверх помістити яйце так, щоб не пошкодити жовток. Посолити і поперчити. Запікати 12-15 хв, залежно від того, наскільки Ви любите просмажений жовток.

 

Іспанська картопляна тортіля (Tortilla)

Медовий місяць ми провели на Канарах (так, ми такі ;) ). Витратили практично весь бюджет на дорогу і готель (де був включений тільки сніданок). Відповідно відчули себе знову голодними студентами. Тому дуже приємно, що нас там годували ситними сніданками і особливо полюбили ми тортілю. Не думав, що картопля з яйцем може бути такою смачною. Полюбляю до сих пір особливо, коли лишилася картопля в мундирах з попереднього дня. Завжди подаю зі свіжим зеленим салатом, щоб придумати собі, що так здоровіше :)

П.С. Тортіля смакує не тільки на сніданок…

Що треба для однієї тортілі (2-4 порції)?
600 г картоплі
5 столових ложок оливкової олії
1 цибуля, порізана дрібними кільцями
50 г бекону, порізаного дрібними кубиками
1/2 пучка петрушки, дрібно посіченого
6 яєць
80 мл молока
Сіль, перець
свіжо тертий мускатний горіх

Як робити?

Картоплю зварити у мундирах до готовності (прибл. 20-25 хв), дати схолонути і почистити (це все можна підготувати за день до). Картоплю нарізати слайсами, товщиною приблизно 1 см. У сковорідці розігріти олію і посмажити картоплю, періодично помішуючи, поки не почне набирати кольору (5 хв.) . Додати цибулю та бекон і продовжити смажити 2-3 хв. Потім зняти з вогню і дати трішки схолонути.

Розігріти духовку до 180 градусів. Яйця, молоко і петрушку змішати з сіллю, перцем та мускатним горіхом у мисці. Додати картоплю і перемішати. У сковорідці розігріти ще 2 ст. л. олії і залити картоплю з молоком та яйцем. Пательню помістити у духовку і запікати, поки яйце засмажиться (десь 20-25 хв).

 

Сирок з фореллю

У нас чомусь на сніданок рибку їсти не дуже прийнято. Ну максимум, якщо це залишки новорічного столу 1 січня. То дуже шкода, бо це смачно і корисно. Крім того, часто – це менше навантаження на шлунок. Ось простесенький рецепт, до якого треба тільки доброго хліба. Дуже класно, коли є залишки копченої риби…

Що треба на 2 порції?

100 г  філе копченої форелі
150 г ніжного творогу
100 г  густої сметани
2 ст. л. свіжого лимонного соку
2 ст. л. кропу, дрібно посіченого
1 ст. л. свіжо тертого хріну

Як робити?

Половину форелі руками порвати на шматочки і змішати міксером з рештою інгредієнтів. За бажанням посолити, але, зазвичай, то зайве, бо рибка вже солена. Сирний крем помістити в тарілки, поверх викласти декоративно другу половину форелі і трішки кропу. Подати зі свіженьким хлібом.

 

Мій фірмовий омлет

Наша родинна лікарка в Німеччині з нами у близьких дружніх стосунках. Коли ми у неї в гостях ночували, і я зранку зробив цей омлет, вона одразу приписала мені з мамою тест на холестерин і сварилась аж до моменту, коли скуштувала…  Такі речі не варто їсти щодня, але інколи не те що хочеться, а треба. Тому, якщо вже грішити, то смачно!

П. С. Добре також додати гриби чи болгарський перець…

Що треба на один омлет?

1 ст. л. масла
1 ч. л. цибулі, порізана великими кубиками
50 г ковбаски Чорізо (альтернативно – бекон)
1/2 ч. л. свішого червоного чилі, дрібно посіченого
1 зубчик часнику, дрібно порізаного
3 домашні яйця
50 г вершків
скибка свіжо тертого муксатного горіху
свіжо мелений перець
Жменька тертого сиру чедар (англійського. не того, що на бургери ;) )
1 ч. л. доброго майонезу
1 ч. л. кінзи свіжої, дрібно посіченої
1 ст. л. тертого пармезану

Як робити?

У сковорідці (прибл. 18 cm Ø) розігріти масло і посмажити цибулю, чорізо, чилі та часник 2-3 хвилинки, постійно помішуючи. Яйця збити з вершками та спеціями і додати у сковорідку. Посмажити, поки більша половина яйця ще буде сира, перемішати вилкою (щоб став пухкеньким) і розкласти по всій площі пательні. Посипати чедером і акуратно скласти в двоє. З двох сторін просмажити, поки кольору не набере, але ще лишиться соковитим. Викласти на теплу тарілку, поверхню помастити майонезом і посипати кінзою та пармезаном. Хто любить ще пікантніше: Срірача та табаско в поміч :)

 

 

Pancake з кленовим сиропом

Я не фанат солодких сніданків, бо вони переважно не здорові і до обіду 100% будеш знову голодний. Але як може бути список цікавих сніданків без легендарних американських млинців? Відрізняються від наших налисників тим, що вони пухкіші. Дійсно кльово, коли їх викласти купою і між шарами полити маслом та кленовим сиропом. Не здорово. Купа калорій. Скоро захочеться знову їсти. Але так смачно…

Що треба на 2 (великі) порції?

1 яйце
скибка солі
1 пакетик ванільного цукру
125 г муки
125 мл молока
2 ст. л. цукру

Олія для смаження

Як робити?

Яйце поділити. Білок із сіллю та ванільним цукром збити. Жовток збити з цукром та молоком, помаленько додавати муку і збивати. Акуратно вмішати вручну (не міксером) білок, щоб отримати пухке тісто.

Розігріти трішки олії в тефлоновій сковорідці і посмажити пенкейки по 2-3 штуки на середньому вогні  з обидвох сторін до золотистого кольору. Щоб усі були теплі при подачі, бажано між смаженням помістити їх у духовку (80 градусів) на тарілці, накривши рушником.

При подачі поливати топленим маслом і кленовим сиропом.

 

Exit mobile version