Site icon streetfood.in.ua

Як вирощувати паростки мікрогрін?

Основи кулінарії

Нещодавно Streetfood розпочав свій кейтеринг, об’єднавши різних малих підприємців у Львові. Після замовлення маленького частування канапе, люди почали активно цікавитися одним із інгредієнтів – паростками або мікрогрін (microgreen), як стало модно називати.

Ми їх використали як декор і «ізюминку» одних із канапе, але я їх взагалі дуже люблю використовувати у кухні. Особливо у холодну пору, де у наших краях вибір дуже обмежений, а все що не картопля, буряк чи морква – коштує 5ти кратну ціну і привезене Бог знає звідки. Паростки найти певно ще складніше, але то й не треба, бо їх надзвичайно просто виростити самостійно. Також вони будуть набагато свіжіші ніж запакований товар якого Вам контрабандисти «по блату» привезуть з Поляндії…

Отже, вирощувати можна у спеціальних ємностях які продають зокрема в інтернеті та будмаркетах (відділ садівництва). Для початку, я б радив себе спробувати на крес-салаті. Його насіння достатньо розсипати на плоскій поверхні, на якій розстелена зволожена вата. Періодично прискайте на неї водою і помістіть на підвіконнику. За декілька днів виросте густий міні-кущ смачної і корисної зелені, яка шикарно доповнить будь-який зелений салат чи канапки,а також пасує до соусів, картоплі та багато іншого. Просто ножицями відріжте скільки треба.

 

Готові етажерки для вирощування паростків

Пройшовши через цей (перший) етап, можна взятися за трішки складнішу, але всеодно елементарну процедуру вирощування паростків (залучіть дітей, яким буде весело і цікаво потім спробувати). Готові до продажу ємності для вирощування паростків не дешеві і нічим не кращі, за ті які можна зробити самостійно за лічені хвилини. Для цього беремо слоїк (банку) 0,5-1 л і натягуємо на нього тоненьку сітку яку фіксуємо дротом чи шнурочком. Ця сітка має бути не з гниючої тканини (бавовна, тощо), оскільки плісень може перейти на паростки і Ви можете отруїтися! Я беру металеву або пластикову  яку також можна найти у будь-якому будмаркеті. Це не тільки дешевше, а на мій погляд і краще. Популярні готові варіанти мисочка або етажерка мені не до вподоби. Особливо регулярне полоскання та зміна води у слоїку мені видається найзручнішою і кількість саме та, що мені потрібна.

Саморобний варіант ємності для вирощування паростків

Далі вибираємо насіння (інтернет, будмаркет або спеціалізований магазин насіння). Їх є сотні і і відрізняються смаком, кольором, розміром і т.д. Для салатів гарно брати альфальфу, сою, пшеницю або навіть готову мішанину різних. Також годяться звичайні насіння салатів чи ярини, наприклад редька червона і пікантна як і та яку ми знаємо, однак містить значно більше вітамінів. Паростки насіння руколи також мають присмак горіху як і сам салат. Варіантів безліч, але тут одразу нюанс: всі ці насіння різні, то ж на жаль не можу тут подати універсальний метод вирощування для всіх. Прийдеться прочитати на етикетці ;) Однак принцип той самий: насіння висипаємо у ємність, заливаємо свіжою водою,  ставимо на підвіконник і регулярно міняємо воду. Як часто міняти воду зазначену на упаковці. Зазвичай 1-3 Рази на добу.

паростки редиски
паростки пшениці
мішані паростки

Якщо міняти занадто часто, вони можуть почати гнити. Занадто рідко – засохнуть. В обидвох випадках їх прийдеться відспівати і почати заново. Ідеальна температура кімнати для вирощування паростків 18°C -21°C. Вся процедура займає 3-7 днів (залежно від виду). Якщо працюємо зі слоїками, їх вартує розмістити під нахилом. Так вода краще стікає.

Звучить складно? Повірте, це не так! А результат не тільки смачний, але й піде всім на користь (включно Вашому іміджу крутого кулінара ;) ) !

Також раджу по можливості на балконі посадити собі капуцін (красоля ). Цвіт їстівний і викличе багато емоцій на тарілках у гостей. На смак , дуже подібні до вище згаданого крес-салату .

Exit mobile version