Вінегрет – це не салат, а маринад, який використовують, власне, до зелених салатів. Але бувають і моменти, коли дуже пощастило в житі, і ми його можемо використати до свіжих устриць. Ідеальне поєднання з такими розкішними морепродуктами. І я так люблю більше, ніж класично з лимоном – це мені здається надто різким. Однак, найважче питання у приготуванні устриць: що до них пити? Холодне сухе шампанське – безпрограшний варіант. При чому мій фаворит тут, певно, Ельзаський сект із рислінгу. Добре сухе вино, наприклад, Chablis, Muscadet або Chardonnay також вдало підійде тим, хто не любить “шипуче”. А якось у Bordeaux я дізнався, що і легке червоне може гарно підійти. Тож, мабуть, таки більш важливим питанням буде: з ким насолодитися тим смаком? :)
Що треба на 4 порції?
24 устриці
Вінегрет червоний:
50 г зрілих помідорів чері, бажано різних кольорів
1 ст. л. цибульки шалот, дуже дрібно посіченої
1 ст. л. свіжого листя кінзи, тонесенько подрібненої
сік та цедра одного лайму
сіль
1 ч. л. зеленого Табаско
щіпка гострого червоного перецю
Вінегрет зелений:
2-3 маленькі огірки (прибл. 150 г)
сік 1 лимона
цедра 1/2 лимона, дрібно потертої
30 г непоганого джину, наприклад Beefeater
сіль
1 ст. л. цибульки шалот, дуже дрібно посіченої
Вінегрет рожевий:
80 г доброго оцту з червоного вина
1 ст. л. цибульки шалот, дуже дрібно посіченої
сіль
Як робити?
Для червоного вінегрету помідори помити, посушити і дуже дрібно порізати (можна в блендері). Додати решту інгредієнтів, перемішати, перед подачею дати настоятися 5 хв.
Для зеленого вінегрету почистити огірок, вирізати серединку та нарізати дуже дрібними кубиками. Додати решту інгредієнтів, перемішати, перед подачею дати настоятися 5 хв.
Для рожевого вінегрету інгредієнти перемішати, перед подачею дати настоятися 5 хв.
Устриці перебрати, почистити і відкрити. Розкласти на битому льоді. Безпосередньо перед подачею у кожну устрицю помістити по 1 ч. л. бажаного вінегрету. Подати зі свіжим багетом.
Готово!