Рис має бути пухким, розсипчастим і не подібним на кашу. Добитися цього результату легше, ніж Ви думаєте. Готуйте його за моїм рецептом і навіть забудете про те, що рис вміє пригорати ;)
Що треба на 4 порції?
1 горнятко рису (наприклад, басматі)
2 горнятка води
½ ч.л. солі
Як правильно готувати?
Рис ретельно помити у ситі, поки вода не стане чистою. Рис, воду та сіль помістити у маленький баняк. На найменшому вогні довести до кипіння і варити ще 5 хв, накрити кришкою і зняти з вогню. Більше не відкривати кришки 20 хв.
Підказка вам: рис дуже гарно втягує аромати, тому експериментуйте! Спробуйте додати спеції, які підходять до Вашої страви (корицю, бадян, лавровий лист…), трави (тимян, майоран) або пакетик зеленого чаю при готуванні.
Нараховується понад 4000 видів рису, однак 2 з них домінують у нашому повсякденному житті – це довгозернистий та круглозерний рис. Довгозернистий рис найпоширеніший вид, що вживається для пловів та гарнірів. Найкращі сорти — басматі (вирощений на підніжжі Гімалаїв, Індії та Пакистані) і жасмин (вирощений в Таїланді). Час приготування – 15-20 хвилин.
Круглозерний рис іноді називають молочним тому, що саме цей сорт використовують найперше для приготування каші. Круглозерний рис вирощують переважно в Італії, тому він трапляється майже у всіх середземноморських стравах (від різотто до супів). Завдяки великій «клейкості» цей рис використовують і для суші. Час варіння – 20 хвилин.
Більшості господинь також знайоме поняття “дикий рис”, однак це насправді не рис, а багаторічна трава з роду Zizania. Ця трава вирощується в районі північноамериканських Великих озер. Дикий рис відрізняється великою кількістю поживних речовин, вітамінів, клітковини і сприяє зниженню рівня холестерину. Зерна дикого рису дуже жорсткі і мають специфічний смак. Через дуже невелику площу — район Великих озер — обсяг виробництва дикого рису відносно невеликий, що позначається на його ціні — це один із найдорожчих сортів рису.