Кутя

Рецепти від Юрка Підсадного

В Україні кутя це основна страва на Різдво та святвечір. Хоч і багато хто боїться її зробити, на справді все не так страшно. Як і у всіх стравах з не багатьох інгредієнтів, важливо, вибрати кращі які можна знайти. То ж в принципі можна сказати, що секрет доброї куті залежить більше від вашого вміння підібрати продукти, ніж від кулінарних здібностей (особливо коли збиваєш мак міксером) ;)

1452023808_54aa925095cea_1357389980_z-pshenic

Що треба ?

500г пшениці (почищена)
150г маку
200г чищеного грецького горіху, дрібно посічений
1 горнятко ніжного меду (акація, різнотрав’я тощо)
1 горнятко родзинок

Як робити ?

Пшеницю ретельно промити під краном і через ніч замочити у  2 л зимної води. Воду злити, сполоснути ще раз і знову додати 2 л води. На середньому вогні довести до кипіння і варити до готовності приб. 60 хв. Пшениця має бути “al dente” (на зуб. не каша) і в центрі ще має бути видно біле нутро. Решту води злити і дати повністю остигнути.

Родзинки замочити у не великій кількості гарячої води протягом пів години. Воду злити і родзинки порізати на грубо.

Мак щедро залити кип’ятком. Дати настоятися у воді і сплив злити. Мак перетерти в “не ідеальну” масу, так щоб виділилося біле молоко, але ще можна було відчути зернятка. Хто романтик, має купу зайвого часу або власного раба (чоловік, діти тощо) це робить в макітрі, а хто модерний і пам’ятає, що слід зробити ще 11 страв – у міксері.

Тертий мак змішати з пшеницею, родзинками, горіхами та медом та ретельно перемішати. Закрити у герметичному посуді, та дати настоятися перед подачею у холодному місці декілька годин (краще через ніч).

Підказка: Варена пшениця добре заморожується, то ж вартує зварити одразу подвійну порцію, так щоб на 18.01 лишилося тільки додати решту інгредієнтів.

Позначено , , , ,