Вареники з картоплею та цибулею
На 4 порції (приб. 40 шт)
Вареники (та борщ) певно найважливіша страва української кухні. На диво, більшість рецептів з якими я стикався не чітко називають інгредієнти, а пишуть “на око”, “до готовності” та “до правильної консистенції”. Це не зрозуміло не тільки початківцям… Тому я попросив подругу – крутого дизайнера яка робить шикарні вареники – Христинку Малець та її маму Наталю, взяти вагу і все ретельно записати. Ось Вам найбільш детальний та смачний рецепт вареників !
Що треба ?
Для тіста:
940г Муки (ми брали ТМ Хуторок)
500мл води або молока
2 сл олії
1 яйце
1/2 чл. солі
80 г муки для розкатування
Для начинки:
1,2 кг картоплі (розсипчастої)
2 цибулі, посічені на дрібні кубики
3 сл. Олії
Сіль, перець, мускатний горіх
Картоплю помити і варити у мундирах протягом 40 хв. За той час посмажити цибулю до золотистого кольору і відкласти на бік. Картоплю треба почистити поки вона ще тепла, щоб отримати начинку без грудок. Картоплю ретельно помяти і додати цибулю з олією і спеції на смак. Накрити миску рушником і відкласти на бік.
Муку через сито висипати у миску. В окрему миску дати приб. 1/3 муки і змішати із олією, яйцем та сіллю. Дерев’яною ложкою помаленько і по трошки додавати воду та решту муки і ретельно перемішати. Миску накрити рушником і дати постояти приб. 10 хв.
На робочій площі посипати 80 г муки і вимішати на ній тісто. Коли воно вже зовсім не липне до рук, тісто слід добре вибити, сильно кидаючи його декілька разів об дошку, та лодонею “відшльопати” його як слід :) Решту муки розсипати на дощці, викачати тісто до товщини приблизно 2 мм. Склянкою вирізати приблизно 40 кілець з тіста. Тісто, що залишається слід ще раз перемісити, наново розкачати і вирізати нові кільця. З останніх рештків кільця формуються в ручну ;)
На кожне кільце посередині розмістити чайну ложку начинки і скласти тісто в двоє. Краї вареника щільно стиснути пальцями, щоб не розварилися. Хто бажає може втиснути кінцем ножа візерунок у вареник. Готові вареники розмістити на тацю присипану мукою і до приготування накрити рушником, щоб вареники не почали висихати.
У великому баняку довести до кипіння 4 л води з 2 чл. солі та 1 сл. олії. Олія запобігає піноутворенню під час готування і таким чином менше шансів зробити срач на кухні :)
Вареники розбити на 2-3 порції і варити 2-3 хв. після того як вони спливуть на поверхню (всього приблизно 6-8 хв. залежно від їх розміру).
Вареники подавати гарячими з сметаною, топленим вершковим маслом, шкварками або/та смаженою цибулею.
Підказка:
- за час існування Українського народу траплялися рідкісні випадки коли залишалися вареники на наступний день. У такому випадку рекомендую їх посмажити до золотистого кольору на гусячому жирі або смальці, або випекти їх у фритюрі при 180 Градусів до золотистого кольору.
- Вареники добре піддаються заморожуванню. Для цього відваріть вареники тільки 1 хв і дайте остигнути. Потім розкладіть їх на таці так щоб вони не доторкалися один одного і помістіть їх на 1 год. В найхолоднішому місці морозильника (як правило перша поличка з верху). Потім розфасуйте їх порціями у пакети для заморожування. Таким чином їх можна зберігати більше 1 місяця без значної втрати смакових властивостей. Варити їх потім треба в замороженому стані на 2-3 хв. довше ніж свіжі.