Як правильно готується безе?
Основи куховарства

Інколи начебто прості речі ставлять нас перед купою питань, і дуже часто відчуваєш себе демотивованим, коли вони не вдаються з першого разу. Однак пам’ятайте, що професійні кухарі – звичайні люди, як і ми. Просто вони знають декілька трюків або прийомів, як правильно приготувати той чи інший смаколик. Для мене великою загадкою, до прикладу, завжди було безе. Коли після випічки пасок або інших пригод лишилася купа білка, то хочеться якось розумно його використати. Але вічно у мене виходило щось не те, аж поки мені не підказали декілька простих фокусів, з якими можна добитися ідеального результату. Тому ось моя покрокова інструкція, щоб і вам усе вдалося.

П.С. Це рецепт класичного безе. Якщо вас цікавить варіант для запеченого прикрашання пляцків, подивіться на мій рецепт “Пляцок з румбамбару”, а для топінгу на тарталетки, який запікається паяльною лампою, гляньте на “Лимонний тарт (Tarte au citron)”.

Що треба на прибл. 12 шт.?

4 білки (кімнатної температури)
200 г білого дрібного цукру (я беру ТМ “Діамант”)
1/2 ч. л. ванільної есенції (або ж 10 г цукру замінити ванільним)
1 ч. л. свіжого лимонного соку
Дрібка солі

 

Як робити?

По-перше, щоб білок добре збився, все, що його торкається, має бути ідеально чистим. Дрібні забруднення можуть призвести до значно гірших результатів, а для безе нам треба ідеал, без компромісів. Тому крім того, щоб брати просто ретельно вимитий посуд, я ще даю декілька крапель білого оцту в миску і протираю одноразовою серветкою не лише її, а й віничок для збивання. Це так, щоб на 100%.

По-друге, якщо є можливість, беріть міксер. Або ж готуйте біцепси, бо ми тут надовго :) Збийте білки з лимонним соком, сіллю, ваніллю та 1 ст. л. цукру на високій швидкості до пухкої маси. Сіль та лимонний сік – допоміжні речовини для пухкої і стабільної білкової маси. Потім продовжуйте перемішувати на середній швидкості, додаючи по 1 ст. л. цукру не частіше ніж що 30 секунд, аж поки білки не втягнуть весь цукор.

Третє, на що потрібно звернути увагу – щоб маса була максимально ніжною, необхідно продовжувати збивати її на середній швидкості ще 5-7 хв. Ви зрозумієте, що маса готова до випікання, коли розтираючи її між пальцями, майже не відчуєте крупинок цукру. Вони мають бути ледь помітними.

За той час розігрійте духовку до 180 градусів.

За допомогою ложки або кондитерського мішечка розмістіть безе бажаної форми на таці з пергаментом. При цьому лишайте мінімум 3-5 см відстані з усіх боків між ними.

Помістіть у духовку на другу позицію знизу, збавте температуру і випікайте до готовності. А до якої готовності – залежить від того, які безе ви любите більше. Для цього теж є декілька підказок:

  • Трішки м’які всередині – запікайте за температури 140°C протягом 30 хв. Потім вимкніть піч і лишіть прибл. на 1 год у духовці остигати. Духовку у цьому випадку відчиняти не можна – ні під час випікання, ні поки безе остигає.
  • Повністю хрумкі – запікайте за температури 80°C протягом 2 год, при цьому помістіть дерев’яну ложку або рушник між дверцята, щоб вони весь час лишалися трохи прочиненими (на 2 см, аби виходила вологість).

Готово :)