Crab’s Burger (Львів, вул. Валова 15)
Crab’s Burger…Давно мене вже так не переповнювали емоції, але все по черзі…
Свят мене одного вечора втішив словами: “Нас у п’ятницю запросили на відкриття Crab’s Burger”. Круто. Мало ще закладів розуміють, що на такий захід треба запрошувати не тільки друзів і сусідів, щоб “повимахуватися”, але і ЗМІ. Ще менше усвідомлюють, що у кулінарній сфері саме популярні фуд-блогери мають неабиякий вплив на подальшу долю закладу…
Ми погодилися прийти за однієї умови: джинси не пишемо. Запрошення на власний страх і ризик. І страху ми таки не відчули після цих слів, а це вже добре.
Коли прийшли, заклад був наповнений гостями. Окрім персоналу, який був «забіганий» через велику кількість людей, ще впадали в очі DJ, фотографи і “почесні гості”.
При вході зустріла дуже симпатична молода дівчина, яка посадила нас за столик “вибраних щасливчиків” цього вечора.
Одразу ж хочу відзначити, що власники – молодці. Замість того, щоб одразу відкритися, вони після завершення ремонтних та організаційних робіт відвели ще кілька днів на “рольові ігри”. Маю на увазі не садо-мазо на кухонному столі з нержавійки ;) Обізнані ресторатори проводять такий тренінг, де адмін – офіціант, офіціант – кухар, а кухар – клієнт. Потім обмінюються… Так працівники змогли побути у всіх можливих ролях, а це дозволило їм краще розуміти один одного, ідеально вивчити меню і вирішити проблеми, які виникали. Тут так зробили, і це було відчутно.
Уже в перший робочий день офіціанти впевнено (хоч і трохи нервово) бігали по закладу, виконуючи свої завдання. При чому були дуже уважні і завжди усміхалися.
Інтер’єр Crab’sBurger оформлений у стилі Київського філіалу: устриці на стінах, жива “трава” на столах, світле дерево, шкіряні м’які меблі і ніжне освітлення… Заклад створює модерне, природне враження, яке не відлякує через очікування космічного рахунку в кінці трапези. Відкрита шоу-кухня одразу викликає довіру, а ґаджети, які там стоять, створюють бажання напроситися самому приготувати свій бургер ;)
Оскільки заклад позиціонує себе найперше як спеціаліст із морської їжі, вечір почався з мішаного плато морських делікатесів. Мені було цікаво, що навіть більшість запрошених гостей за нашим столом ще ніколи не куштували сиру устрицю, але після початкового скептицизму перші відважні таки вирішили приєднатися.
Для мене це був рай. Я щиро сумнівався, чи у Львові взагалі реально забезпечити такого класу ресторан потрібною якістю морських продуктів. Надто багато поганих спогадів маю із товарами наших супермаркетів і торгових центрів. Однак, побачене не могло не тішити: у великій тарілці з льодом принесли три види устриць, креветки, морські слимаки “bulot” і три види тартару з риби (тунець, лосось, дорадо), які також гарно були презентовані у шкарлупах устриці. Окрім лимона, нам принесли три види соусів: топлене масло, домашній майонез і класичну заправку з оцту із дрібно нарізаною цибулькою. Ще були соуси HEINZ на столі, а також TABASCO, який Святик зацінив до тартару з тунця…
Я себе відчув знову як на півдні Франції. Все було грамотно підготовлено до споживання і пахло так, як пахнуть супер свіжі морепродукти: морем, а не рибою!
Пройшовши вилкою акуратно по “війках” устриці, було видно реакцію (вона стягується), а, отже, це означає, що їжа – дуже свіжа. Як людина, яка куштувала схоже в багатьох місцях світу, можу підтвердити, що тут справді не економили на якості.
Якщо бути прискіпливим, то тільки два моменти мені видались менш позитивними: креветки (єдиний продукт на столі, який пройшов термічну обробку), хоча і солодкі, але на четвірку через аромат. А також відсутність багету на столі. Але хто знав біду, з’їсть устриці і без хліба :)
Next step. За порадою адміністратора ми зі Святом по-братськи поділили дві фірмові страви закладу: чорний бургер і baoburger. Почнемо з BaoBurger…
Bao (або Baozi) – старий, як світ, але на заході тільки тепер став широко відомим і популярним. Це ніжне рисове тісто, приготовлене на пару. Коли на сході є безліч форм і начинок, то для заходу вирішили його робити в стилі бургера. В Crab’sBurger ми скуштували із лососем.
Нам принесли маленький шедевр фюжн-кухні. Начинка нагадувала суші-рол (лосось, авокадо), булка – дуже легка і ніжна, токсично рожевий соус із ікрою (певно, запозичили від греків Тарамас) і до того всього ще картопля-фрі. Щоб наїстися, треба, певно, штуки три, але, щоб насолодитися, одного – повністю достатньо. Хто любить суші, але вже ними об’ївся, має тут розкішну альтернативу.
Раніше Япона Хата пропонувала схоже і, на жаль, трошки розчарувала цією пропозицією. Рівноцінні Bao я куштував хіба в Берліні, у закладі “Bun Bao”. Головне пам’ятайте, що їх треба їсти одразу, коли принесли, – булка дуже швидко холоне.
Але головною атракцією цього вечора був зовсім не Bao, та й навіть не морепродукти. Це був наш новий улюблений бургер серед Львівських закладів:
- Чорна булка (між іншим, запроваджена на український ринок власником Crab’sBurger – Дмитром Борисовим).
- Мелене мармуроване волове м’ясо породи Ангус з України (“най мене шляг трафит”, якщо я колись то назву фаршем ;) ).
- Чедер (і я не про пакетовану фігню з супермаркета).
- Маринований огірок власного приготування, салат, помідор…
Ми говоримо про більше, ніж півкілограма щастя… Petty просмажені mediumwell… все гаряче, соковите і смачнюче… ааа… фрі + салатик нам теж додали…
Щоб не затримувати Вас довго перед походом у Crab’sBurger, я скажу коротко: все надзвичайно смачно. Все приготовано професійно, і продукти – вищого класу.
Подано грамотно і без пафосу, при тому хочеться їсти цей бургер не з пивом, а з вином.
РЕКОМЕНДУЮ!
Я точно буду приходити регулярно і вже позначив собі у список «to do before I die» дві страви: «качку sous vide» і мій улюблений суп ТОМ ЯМ, якого, як мене запевнили, тут готують не з банки, а зі свіжих інгредієнтів.
Родзинкою вечора стала можливість поговорити з одним із найуспішніших рестораторів України – Дмитром Борисовим. Як і їжа у його закладах, він хлоп простий і без пафосу, але високопрофесійний. У Crab’s Burger концепт є дуже цікавим і потребує багато організаційних здібностей. Продукт для більшості людей новий. Ціни не дешеві і на 3/4 залежать від імпорту (а з нашою економікою і політикою – то серйозний ризик, продукти – дуже чутливі до перепадів температури).
Як приємно, що таки знайшлася людина, яка змогла це все грамотно організувати. Я впевнений, що заклад буде не тільки успішним, а ще й позитивно вплине на інші, які ставлять інтер’єр вище якості їжі… З нетерпінням чекаю на відкриття ресторану «деван» у Львові :)