Немає ідеального рецепту маринаду для шашлика, бо різні мають різні переваги і недоліки.
Тут рецепт дуже простого маринаду, який мені дав друг із Вірменії – Артуюн. Він не перебиває власний смак м’яса спеціями, і результат вражає. Класично його подають із свіжою зеленню (кінза, петрушка, кріп) та цибулею. Я люблю його подавати на листі тоненького лаваша, який втягує всі соки з м’яса і, крім вище згаданого, ще додати зернятка свіжого гранату. Також можна ткемалі або наршараб, але обов’язково ще келих доброго червоного вина.
Шашлик мінімальний
На 6 порцій потрібно:
2 кг м’яса на шашлик (ошийок, шинка, полядвиця)
1 велика потерта цибуля
2 ст. л. гірциці грубомеленої (із зернами)
1 цибуля, порізана кільцями
2 ст. л. дрібної солі
1 ч. л. чорного перцю (свіжомеленого)
4 лаврових листи
50 г горілки
М’ясо посушити, відрізати лишній жир та жилки. Нарізати кубиками, приблизно 4*4 см. Додати решту інгредієнтів і промасувати, поки м’ясо не почне покриватися жирною оболонкою. Рвазом із маринадом помістити у пакет із замком (ZIP) або миску і маринувати 24 годин в холодильнику, але не менше 3 годин. За 1 годину перед приготуванням витягнути шашлик, щоб набрав кімнатної температури. Рекомендую маринувати в пакеті, бо так маринад не стікає, а завжди повністю накриває все м’ясо. Крім того, це полегшує транспорт, і в кінці менше посуду.
М’ясо посушити кухонним рушником і насадити на шомпури по 6-8 кусків (залежно від розміру мангалу). М’ясо не повинне бути щільно притиснуте одне до одного. За бажанням, між м’ясо можна насадити ще овочі або кусники сала/шпондру.
Смажити на середньому жарі (так, щоб руку можна було тримати над жаром 2 секунди) на відстані 15-20 см від жару. Смажити до готовності (з кришкою 10-15 хв, без – 15-20 хв).