Єрусалим
кафе-бар

вул. Мечникова, 39

Є дуже популярні заклади, про які доводиться писати не дуже приємні відгуки.  У такі моменти вже відчуваєш, як згодом читачі почнуть тебе лаяти… Така доля чесного фудблогера ;)

Останнім часом ми почали звертати увагу на менш розкручені, але популярні заклади Львова. Через хороші  відгуки на  Tripadvisor та рекомендації друзів вирішили “поїхати в Єрусалим”. Він розташований на вул. Мечникова, 39. Хоч я довгий час жив у цьому районі і багато разів проходив повз цей будинок, але ніколи не звертав на цей заклад уваги.  Кафе розташоване у підвальному приміщенні, але загалом розташування гарне. Неподалік є паркова, де можна залишити автівку.  Конкурентів поблизу майже немає. Чого бракує, то це гарного літнього майданчика. Бо тут, крім одного обшарпаного місця для перекуру, нічого немає…

20160818_195548

Заклад маленький. І хоч він виглядає бідно, але має душу. Складається враження, що прийшов у гості до своїх єврейських друзів, які ніяк не можуть (чи не хочуть) зробити ремонт. Але це чомусь приваблює… Заклад чистий. Ну, наскільки це можливо з антикварними пострадянськими меблями.  Однак думка про те, що діється на кухні напружує…

20160818_203542

Персонал привітний, стриманий, але не вишколений. Та й ніхто того не вимагає у закладі сімейного типу, який позиціонує себе як кафе-бар. Коли ми прийшли,  у «Єрусалимі» було порожньо. На гукання офіціантки, яке довелося направити в кухню, нам увімкнули музику.

Меню тут двомовне: українською та англійською. І  читається справа наліво, що не звично, але весело. Без знань німецької я б, певно, у багатьох випадках не зрозумів деякі страви. Загалом же, вибір гарний і цікавий. Персонал не дуже охоче розказує про позиції у меню. Швидше пропонує 1-2 варіанти. Тоді доводиться замислитись, чи то страва справді смачна, чи її просто потрібно комусь спихнути.

Ми вирішили довіритись рекомендаціям офіціантів і не пошкодували. Спочатку взяли мікс із гумус (паста з нуту) та пасти з баклажанів і перцю. Нічого особливого, але смачно. Найбільше сподобалася паста з баклажанів. Склалося враження, що над подачею працював кухар із багаторічним досвідом роботи в їдальні. Бо навички формування пюре відточений до найвищого рівня ;) На жаль, маца (єврейський хліб) була не надто свіжа і навіть трішки відсиріла. Це зіпсувало страву, яка загалом була доброю.

20160818_204641

Гарний, прозорий домашній бульйон, який ми замовили, принесли у горнятку зі жменею петрушки. Хоча ми просили не додавати зелень. Та ще й на посуді були відбитки губ попередніх клієнтів. Млинець до бульйону принесли одночасно із млинцями, які замовили як основну страву. Зі слухом тут явно проблеми.

20160818_204648

Звісно скуштували і «Фалафель». Про ці кульки із нуту зараз багато говорять в інтернеті. У «Єрусалимі» їх подають зі смачним пікантним соусом з хріном. Самі фалафелі сухі. І готували їх у фритюрі, де варто було б змінити олію. На смак непогані, але куштували і смачніші.

20160818_205314

Знаменита єврейська «шакшука», яку готують із яєць, обсмажених у соусі із помідорів, у міру пікантна.  Виглядає не надто апетитно, але смачна.

20160818_205801

М’ясо, яке мені порадили, гарно протушкували. Вишні траплялися рідко та були трішки переварені. Мені бракувало овочів, однак на смак було добре. Експрес-кускус був ніякий, як я й очікував. Та страву врятував соус. Звісно, і тут все було засипане петрушкою.

20160818_210336

 

Висновок: Ну що? Ніби і цікаво… Ніби і сам заклад оригінальний… Але в результаті практично всі страви були не на висоті. Сервіс також не з кращих та й з чистотою проблеми. Про мушку у бокалі пива ще можна подумати, що туди вона потрапила, доки напій несли відвідувачу. Та от відбитки губ на посуді вражають неприємно. З людини вийшло приблизно по 150 грн. За такі гроші у Львові можна поїсти смачніше з чистого посуду і з кращим обслуговуванням. Та думаю, що багато позитивних відгуків про «Єрусалим» таки мають якесь підґрунтя. Тому дамо закладу ще один шанс. Оскільки ми в Streetfood.in.ua завжди пишемо про конкретні візити, то можемо рекомендувати «Єрусалим» лише з великою поблажкою. Врахували сімейну атмосферу та унікальність закладу для Львова.

 

Офіційна сторінка Facebook

Адрес закладу: вул. Мечникова, 39

День візиту: 23.08.2016

Позначено ,