Японська кухня не славиться своєю простотою у приготуванні. Однак і тут є страви легкого виконання із феноменальним результатом. Кацу (або Тонкацу)– саме одна з таких. По суті то відбивна, але з використанням цікавих інгредієнтів та японської технології приготування, ми її піднімаємо на новий рівень.
Кацу переважно роблять із свинини, також популярний варіант з курочки. Її переважно подають із легким салатом з капусти, а інколи й як начинку смачного сандвічу. Соус тонкацу – невід’ємний інгредієнт страви, який нагадує східний варіант соусу барбекю.
Я, у свою чергу, віддаю перевагу яловичій вирізці, яку можна просмажити до рожевого, що (як на мене) робить її ще трішки смачнішою, ніжнішою і соковитішою. Як гарнір раджу легкий зелений салат із східним маринадом і рис басматі.
Що треба на дві порції ?
Середня частина яловичої вирізки (філе-міньйон), приб. 500 г (альтернативно теля, курка, свинина)
2 ст борошна
1 яйце
1 сл соєвого соусу
½ горнятка японської паніровки «панко»
Нейтральна олія для смаження
Для маринаду:
3 сл світлого соєвого соусу
3 сл саке (альтернативно сухий шері або біле вино)
½ чл крохмалю
½ чл свіжого тертого імбиру
На соус тонкацу:
1/2 чашки доброго, ніжного кетчупу (наприклад Heinz або Чумак лагідний в скляній пляшці)
2 сл світлого соєвого соусу
1 сл коричневого цукру
1 сл мирин (японське солодке рисове вино)
1 1/2 чайні ложки вустерширського соусу
1 чайна ложка тертого свіжого імбиру
1 зубчик часнику, подрібнити
Як робити?
М’ясо сполоснути, просушити одноразовим рушничком та відрізати жир. Порізати на дві рівні частини і обережно відбити рівномірно з двох сторін кухонним молотком до товщини 1,5 см. Змішати інгредієнти для маринаду і помістити у пакет із замком “ZIP” або у миску із кришкою і “промасувати”. Маринувати не менше 4 год або залишити на ніч у холодильнику. За 1 годину до приготування м’ясо слід витягнути з холодильника, воно має бути кімнатної температури. Зручніше маринувати в пакеті, маринад не стікає, м’ясо повністю занурене в маринад.
Для соусу розмішайте кетчуп, соєвий соус, коричневий цукор, мирин, вустерширський соус, імбир та часник в мисці. Залиште його настоятися на 1/2 години.
В пательню налити близько 0,5 см олії, розігріти на середньому вогні. Збити яйце із соєвим соусом. Муку та панко розмістити на дві окремі тарілки. М’ясо просушити паперовим рушником і і спочатку вмочити у борошно, потім яйце та в панко. Помістити паніроване м’ясо на пательню та смажити до золотистого кольору (3-4 хв) з кожної сторони.
М’ясо покласти на одноразовий кухонний папір, щоб він увібрав зайву олію, порізати на слайси 0,5 см і розмістити на теплих тарілках. Соусом можна як полити м’ясо, так і подавати його окремо.
Ідеально смакує із зеленим салатом із східним маринадом та рисом басматі, а також легким холодним пивом.