Природні фарби на писанки та крашанки

Ostereier_011

 

Великодні свята уже зовсім близько, і, окрім паски та ковбаски, треба не забути й про писанки та крашанки! Особливим ритуалом є фарбування яєць. І от я не дуже прихильний до готових фарб, оскільки  шкарлупа яйця не є герметичною, а таки пропускає трішки воду у середину.

Набагато спокійніше, коли використовуєш традиційні натуральні барвники. Найкраще – це спеції чи овочі. А дітям буде цей обряд навіть цікавішим :)

Усі кольори будуть більш яскравими, якщо використовувати білі яйця. А от коричнева чи бордова фарба може бути дуже симпатичною і на коричневій шкарлупі.

Природа нам дарує цілу кольорову палітру для вдалого і безпечного фарбування яєць на Великдень:

  • Зелений – шпинат;
  • Червоний – червона капуста;
  • Червоний/рожевий – буряк;
  • Жовтий – куркума;
  • Оранжевий/коричневий – шкарлупа цибулі;
  • Коричневий – кава;
  • Синій/фіолетовий – чорниці;

Як фарбувати?

Сирі яйця кладемо у баняк із достатньою кількістю води (вона має повністю їх покривати). На 5 яєць у малий баняк потрібно приблизно 1,5 л води. Додати відповідний інгредієнт для бажаного кольору (див.список вище). Що більше фарбника, то насиченішим буде колір. Почніть із 1 ст. л. кави або куркуми чи 100 г овочів/ягід на 1,5 л води.

Доведіть усе це до кипіння і на маленькому вогні варіть іще близько 20 хв. Якщо Вам колір не достатньо насичений, лишіть яйця у ньому ще на трохи часу після того, як знімете з вогню. Експериментуйте і знайдіть свій фаворит. Тим паче, органічні барвники не знищать якість самих яєць.

Далі підготуйте оцтовий розчин, щоб закріпити фарбу. Для цього на літру води потрібно додати 2-3 ст. л. столового оцту (9%). Яйця після варення помістіть у миску з цим розчином так, аби вони повністю були покриті ним. Потримати крашанки там не менше, ніж 4 год (бажано лишити на ніч).

Яйця вийміть з оцтового розчину і дайте їм підсохнути (не витирати!). Потім обережно натріть нейтральною олією для блиску.

Для додаткового декору яйця перед фарбуванням можна обклеїти якимись цікавими стікерами або провести декор воском (подібно до писанок). Після фарбування додаткові декорації треба зняти.

Команда Streetfood бажає Вам гарних Великодніх свят! :)

 

Позначено , , , , ,